Zaloguj Zarejestruj

Życie Pabianic. "Tramwaj 41 w dawnym wydaniu podjechał na krańcówkę przy ul. Wiejskiej"

- O 10.15 wyruszył specjalny kurs zabytkowym składem z Łodzi do Pabianic. Zmieściło się 120 osób. Wszyscy ciekawi byli historii podmiejskiej linii prowadzącej do naszego miasta - możemy przeczytac na stronie Życia Pabianic.

Historia jest bardzo bogata. Sięga 1901 roku. O tym jak wyglądały pierwsze tramwaje i jakie zmiany w ich kursowaniu nastąpiły w różnych epokach opowiadali: Wojciech Źródlak i Jakub Tarka z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

- Dowiedziałam się dlaczego na osiedlu Bugaj mieliśmy fragment torów, po których nigdy nie przejechał żaden tramwaj. Położono je, gdy planowano rozszerzyć linię, ale szybko pomysł upadł – mówi Monika Jędrzejek, pabianiczanka.

Tramwaj prowadził Konrad Palusiński, prezes Klubu Miłośników Startych Tramwajów w Łodzi. Na co dzień jest pracownikiem jednej z łódzkich firm, niezwiązanych z transportem. Uprawnienia motorniczego zrobił tylko po to, aby móc realizować swoją pasję i prowadzić tramwaje zabytkowe.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej ŻYCIEPABIANIC.PL. 23.11.2019

Last modified on wtorek, 19 maj 2020 05:25
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments