Zaloguj Zarejestruj

TransportPubliczny.pl: "Pabianice hucznie żegnają tramwaj"

- Specjalne przejazdy taborem historycznym mają uświetnić symboliczne pożegnanie tramwajów w Pabianicach. Uroczystość będzie miała jednak charakter radosny, bo poprzedza długo oczekiwaną przebudowę zdegradowanej infrastruktury. Prace rozpoczynają się wraz z początkiem grudnia - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

(...) Wymowa wydarzenia będzie jednak zdecydowanie inna niż w pozostałych przypadkach. Zaraz po zjeździe ostatniego kursu z trasy rozpocząć się ma bowiem długo wyczekiwana modernizacja torowiska i sieci trakcyjnej. Na około tydzień przed wyłączeniem z eksploatacji pabianickiego odcinka trasy lokalne władze zaproszą mieszkańców na kilka wydarzeń związanych z komunikacją tramwajową. - Imprezę „Linia 41 - jeszcze tu wrócę” organizuje łódzki Klub Miłośników Starych Tramwajów, a partnerami są m.in. miasto Pabianice i Muzeum Miasta Pabianic - mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 20.11.2019

Last modified on niedziela, 08 grudzień 2019 23:18
Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments