Zaloguj Zarejestruj
TransportPubliczny.pl: "Lutomiersk: Tramwaj ma duży potencjał turystyczny" Daniel Siwak

TransportPubliczny.pl: "Lutomiersk: Tramwaj ma duży potencjał turystyczny"

- Jak przekonuje jeden z organizatorów kursów letniej Tramwajowej Linii Turystycznej, możliwości rozwoju oferty przejazdów wycieczkowych są bardzo duże. Przeszkodą pozostaje brak funduszy i stan techniczny infrastruktury. Ten jest obecnie tak zły, że tegoroczne kursy TLT najprawdopodobniej zostaną skrócone do Konstantynowa Łódzkiego - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Wciąż nieczynne pozostają dwie podmiejskie linie tramwajowe aglomeracji łódzkiej - do Pabianic i do Lutomierska. Choć doraźnie przejezdność obu tras ma zostać przywrócona, ich przyszłość pozostaje niepewna. Tymczasem połączenie do Lutomierska od kilku sezonów wykorzystywane było nie tylko do prowadzenia typowego ruchu planowego, ale także do organizacji letnich przewozów turystycznych realizowanych historycznym składem wagonów 5N+5ND.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 04.06.2017

Last modified on sobota, 01 lipiec 2017 12:26
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments